Oslo Tuesday, 21 May 2024

 

Sted: Vår Frelsers ortodokse kirke, Akersveien 33, Oslo

   

 2 0 2 4

 Hl. Nikolai av Myra

 Onsdag

   22.05.

   09:00

   Den guddommelige liturgi

 KS

   

   14-18

   Åpen kirke

 

 4. søndag etter Påske, den lamme mannen

 Lørdag

   25.05.

   18:00

   Vigilie

 KS

 Søndag

   26.05.

   10:00

   Liturgi og prosesjon

 K/N

 

 Mid-pinse

 Onsdag

   29.05.

   09:00

   Den guddommelige liturgi

 KS

   

   14-18

   Åpen kirke

 

 Lørdag

   01.06.

   17:00

   Panihida

 KS

 5. søndag etter Påske, den samaritanske kvinnen

 Lørdag

   01.06.

   18:00

   Vigilie

 KS

 Søndag

   02.06.

   07:30

   Den guddommelige liturgi

 KS

   10:00

   Den guddommelige liturgi

 K/N

   og konfirmant

     

   markeringsdag

 
 Liturgi den 2. juni kl.10:00 vil ha fokus på konfirmanter og deres
 familier. Alle andre oppfordres til å delta på den tidligste liturgi,
 kl.7:30
         
         

 


KS= på kirkeslavisk
NО = på norsk
K/N = på kirkeslavisk og norsk


Skriftemål for nattverdsgjester

Det leses felles beskjennelse på vegne av alle før nattverdsdeltakelsen.
Ved behov kan man avtale tid for individuell skriftemål utenfor gudstjenesten.
Det er også mulig å skrifte individuelt etter hver kveldsgudstjeneste.


.

Arendal

Gudstjenestene feires ved prestebesøk fra Oslo.

Sted: Huskapellet til f. Kliment, Eidebakken 8, Arendal

IMG 1825
         

   2 0 2 4

       

   Torsdag

   28.03.

   14:00

   Oljevelsignelse (sykesalving)

   KS

   Fredag

   29.03.

   14:00

   Liturgi av de forutviede gaver

   KS

  2. søndag i Den store fasten - hl. Gregor Palamas

   Lørdag

   30.03.

   17:00

   Vigilie

   KS

   Søndag

   31.03.

   08:00

   Den guddommelige liturgi

   KS

   4. søndag i Den store fasten - hl. Johannes av Stigen

   Søndag

   14.04.

   08:00

   Den guddommelige liturgi

   KS

         
 

Sted for påsketidens gudstjenester: Bedehuset i Klevgaten 5, Arendal

 

 klevgaten 5 arendal

 

   Palmesøndag - Herrens inntog i Jerusalem

   Lørdag

   27.04.

   17:00

   Vigilie med velsignelse av grener

   KS

   Søndag

   28.04.

   08:00

   Den guddommelige liturgi og prosesjon

   KS

   Den store og hellige onsdag

   Onsdag

   01.05.

   18:00

   Botens sakrament

   R/N

   Den store og hellige torsdag

   Torsdag

   02.05.

   10:00

   Den guddommelige liturgi  

   KS

   

   17:00

   Matutin med lesning av 12 lidelsesevangelier

   KS

   Den store og hellige fredag

   Fredag

   03.05.

   15:00

   Vesper med utbærelse av Kristi gravbilde

   KS

  

 

   17:00

   Matutin ved Kristi grav med prosesjon

   KS

   Den store og hellige lørdag

   Lørdag

   04.05.

   10:00

   Serbisk liturgi ved f. Svetislav   

  SER

   

   14:00

   Velsignelse av påskemat

 

   Kristi oppstandelse - Herrens påske

   Lørdag

   04.05.

   22:15

   Midtnattsgudstjeneste ved Kristi gravbilde

   KS

   Lørdag

   04.05.

   22:45

   Prosesjon

   KS

   23:00

   Påskens morgengudstjeneste

   K/N

   23:45

   Velsignelse av påskemat

  

   24:00

   Påskens guddommelige liturgi

   K/N

   Søndag

   05.05.

   01:30

   Påskenattgudstjeneste avsluttes  

 

Rogaland

 

B R Y N E
   Sted: Line bedehus, Hauglandsvegen 100, 4346 Bryne
   Gudstjenestene annonseres på menighetens Facebookgruppe: 
   https://www.facebook.com/groups/1412248569037196/ 
 
H A U G E S U N D
   Sted: Nordbø bedehus, Bøvegen 33, 4260 Torvastad
   Gudstejenestene annonseres på menighetens Facebookgruppe: 
   https://www.facebook.com/groups/ortodoks.no

Trondheim

Se gudstjenesteliste på menighetens egne nettsider.

Sted: Bakke kirke, Inneherredsveien 3, Trondheim

Bergen

Se gudstjenesteliste på menighetens egne nettsider.

Kirkenes

Den russiske ortodokse menigheten i Kirkenes betjenes ved prestebesøk fra Murmansk bispedømme i Russland.

Svalbard

Gudstjenester feires ved prestebesøk fra Russland.